درج:    
قابليت ديدن:     ماژول:   
       
  1398/06/03
آخرین اخبار
 
جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دولت برگزار شد

  جلسه ستاد برگزاری هفته دولت و گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، و همچنین پاسداشت مقام کارمندان، امروز یکشنبه (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) به ریاست مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزس...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: ایمن سازی سواحل درفول و شوشتر نیازمند اعتبارات استانی است

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: ایمن سازی، گشت ساحلی و پایگاه های فعال غریق نجات شهرستان های دزفول و شوشتر نیازمند اعتبارات استانی است. در دومین کارگروه اجتماعی- فرهنگی، ...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: تخصیص اعتبار به برنامه های فوق العاده در حوزه کتابخوانی

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از آمادگی این اداره کل در حمایت و تخصیص اعتبار برای برنامه های فوق العاده در حوزه کتابخوانی خبر داد. محمد صادق کریمی کیا، در دومین جلسه انجمن کتابخا...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: حذف محدودیت کشت موجب رضایتمندی در مناطق سیل زده شده است

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: اعطای مجوز کاشت همه نوع محصولات کشاورزی و حذف محدودیت کشت در سالجاری موجب رضایتمندی و ایجاد اشتغال و تولید در برخی مناطق سیل زده شده است. ...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: خدمات رسانی و بازتوانی سیل زدگان همچنان ادامه دارد

 مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان از ادامه روند بازتوانی سیلزدگان بویژه در حوزه کودکان و زنان خبر داد.  به گزارش اداره کل امور اج...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: انجام مسئولیت اجتماعی صنایع باید براساس مصوبات شورای اجتماعی استان باشد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در ادامه این شورا با بیان اینکه همزمان با شروع بحران قشر آسیب پذیر زنان و کودکان یکی از دغدغه های اصلی بود، گفت: لذا طرح بازتوانی روحی- اجتماعی ویژه زنان و کو...

ادامه مطلب
 
معاون سیاسی اجتماعی خوزستان خبر داد: تخصیص ۷۵ میلیارد ریال به مسایل اجتماعی مناطق سیل زده

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در جلسه شورای ا جتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با اشاره به حضور همه ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر...

ادامه مطلب
 
مشاور رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: تدوین برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفیت های بومی هر استان خواهد بود

مشاور رییس شورای اجتماعی کشور گفت: برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفبت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان ها تدوین خواهد شد. زهرا عابدینی در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز چهارشنبه (۸...

ادامه مطلب
 
مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور: ضرورت مهارت آموزی مردم در مواقع بحران

مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد، با اشاره به اینکه از بحران به وجود آمده در مناطق سیل زده باید در ج...

ادامه مطلب
 
سیلاب، حاشیه نشینی در خوزستان را افزایش نداده است

مدیرکل اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به بازگشت روستاییان سیل زده به خانه‌های خود، گفت: سیلاب اخیر بر افزایش حاشیه نشینی در استان تأثیر نداشته است. محمدصادق کریمی کیا، افزایش حاشیه نشینی را یکی ا...

ادامه مطلب
توقف
اخبار و رویدادها
تاریخ: 1397/08/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 81 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان : دفاتر توسعه محلی و تسهیلگری راهگشای مشکلات مناطق کم برخوردار است

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: دفاتر توسعه محلی و تسهیلگری را کلید حل مشکلات مناطق کم برخوردار است.

محمد صادق کریمی کیا در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، امور ورزش و جوانان شورای اسلامی کلانشهر اهواز که صبح روز یکشنبه (27 آبان ماه) در سالن جلسات شورای شهر اهواز برگزار شد، با اشاره به ورود شخص مقام معظم رهبری به مسایل فرهنگی و اجتماعی گفت: یکی از دغدغه های مجموعه استانداری خوزستان، ساماندهی مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین بوده و اقدامات مناسبی در این زمینه در حال انجام است.

وی اظهار داشت: ظرفیت های زیادی در کلانشهر اهواز وجود دارد که باید با هم افزایی و همدلی بین بخشی و تدوین طرح های صحیح به تزریق نشاط اجتماعی، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنیم.

کریمی کیا دفاتر توسعه محلی و تسهیلگری را کلید حل مشکلات مناطق کم برخوردار عنوان کرد و افزود: ساماندهی هیات های ورزشی، تجهیز مساجد و مدارس در دستور کار این دفاتر قرار گرفته و طی تفاهم نامه هایی از اعتبارات عمرانی شورای اجتماعی کشور در اختیار شهرداری اهواز و اداره کل آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

وی ورود رهبری به مسایل اجتماعی و فرهنگی و تشکیل شورای اجتماعی کشور را نوید مثبتی برای مدیریت و کنترل آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: هیچ جای دنیا توسعه بدون داشتن رویکرد و برنامه ریزی مدون رخ نداده و پیشرفت و توسعه تنها در سایه داشتن برنامه با در نظر گرفتن تبعات اجتماعی و فرهنگی آن میسر خواهد بود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی به پیگیری های شبانه روزی دکتر شریعتی اشاره کرد و گفت: ما برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی استان، منتظر هیچ دستگاهی نماندیم و از ظرفیت شورای اجتماعی کشور استفاده کردیم و با طرح مسایل استان در سطح کشور، اعتبارات مناسبی به خوزستان اختصاص داده شد.

کریمی کیا بیان داشت:هیچ استانی به اندازه خوزستان آماج طرح های توسعه ای بدون توجه به پیوست های اجتماعی و فرهنگی نبوده است که نتیجه آن مهاجرت به مرکز استان و رشد حاشیه نشینی بوده است.

وی یکی از دغدغه های مناطق کم برخوردار را فقدان طرح جامع و تفضیلی دانست و افزود: خوشبختانه با حضور دفاتر تسهیلگری اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

مدیر کل امور اجتماعی به رونمایی سند توسعه کوی علی آباد اشاره کرد و گفت: تهیه این سند پس از یکسال و نیم از حضور دفاتر انجام می شود که خواسته های مردم محلی و وظایف هر دستگاه در آن مشخص شده است.

وی برای حضور اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسات مختص هر منطقه با حضور مدیران دفاتر تسهیلگری و کمیسیون های مختلف شورای اسلامی کلانشهر اهواز اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این جلسه کریمی کیا از اقدام مشترک امور اجتماعی با شهرداری اهواز خبر داد و افزود: اولین پردیس تشکلهای اجتماعی در پارک شهروند بمنظور محلی برای مشارکت های اجتماعی بزودی راه اندازی خواهد شد. این طرح برای اولین بار در کشور انجام می شود و از سوی شورای اجتماعی کشور تامین اعتبار شده است.

مدیر کل امور اجتماعی یکی از معضلات کلانشهر اهواز را که شهروندان از آن بسیار گلایه مند هستند را حضور متکدیان و معتادین متجاهر عنوان کرد و افزود: در همین راستا مرکز ماده ۱۶ طبق الگوی شهر تبریز بطور کامل در اهواز راه اندازی می شود و علاوه بر شهرداری ، ادارات فنی و حرفه ای، بهزیستی، معاونت ناجا و بهداشت نیز در این طرح حضور خواهند شد.

در این مرکز ،پذیرش، درمان، مداوا، حرفه آموزی و اشتغال معتادان متجاهر انجام می گیرد که قطعا نتایج ارزشمندی را در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.

کریمی کیا گفت: این مرکز توسط شورای اجتماعی کشور تامین اعتبار شده است و منتظر تامین محل مناسب برای راه اندازی آن هستیم؛ مدیریت داخلی این مجموعه توسط سازمان های مردم نهاد انجام خواهد شد اما متولی اصلی آن شهرداری می باشد.

وی همچنین به برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان اهواز خبر داد و از همه اعضا خواست در هر چه بهتر برگزار شدن این هفته که مورد تاکید استاندار نیز می باشد، همفکری و همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر کل امور اجتماعی در پایان تاکید کرد: کنترل و مدیریت آسیب های اجتماعی نیازمند عزم جدی همه مسئولین استانی است و باید تلاش کنیم خبرهای خوب و امیدبخش به جامعه مخابره شود تا بتوانیم زمینه های سرمایه گذاری و اشتغالزایی را در استان فراهم کنیم.

کد: 46635
نویسنده خبر: محبوبه میان آبی
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

دکتر محمد صادق کریمی کیا

 

لینک به دفتر مقام معظم رهبری

لینک به سایت ریاست جمهوری

لینک به پایگاه اطلاع رسانی دولت

SimpleGallery
جستجو تگ ها