درج:    
قابليت ديدن:     ماژول:   
       
  1398/06/03
آخرین اخبار
 
جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دولت برگزار شد

  جلسه ستاد برگزاری هفته دولت و گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، و همچنین پاسداشت مقام کارمندان، امروز یکشنبه (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) به ریاست مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزس...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: ایمن سازی سواحل درفول و شوشتر نیازمند اعتبارات استانی است

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: ایمن سازی، گشت ساحلی و پایگاه های فعال غریق نجات شهرستان های دزفول و شوشتر نیازمند اعتبارات استانی است. در دومین کارگروه اجتماعی- فرهنگی، ...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: تخصیص اعتبار به برنامه های فوق العاده در حوزه کتابخوانی

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از آمادگی این اداره کل در حمایت و تخصیص اعتبار برای برنامه های فوق العاده در حوزه کتابخوانی خبر داد. محمد صادق کریمی کیا، در دومین جلسه انجمن کتابخا...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: حذف محدودیت کشت موجب رضایتمندی در مناطق سیل زده شده است

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: اعطای مجوز کاشت همه نوع محصولات کشاورزی و حذف محدودیت کشت در سالجاری موجب رضایتمندی و ایجاد اشتغال و تولید در برخی مناطق سیل زده شده است. ...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: خدمات رسانی و بازتوانی سیل زدگان همچنان ادامه دارد

 مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان از ادامه روند بازتوانی سیلزدگان بویژه در حوزه کودکان و زنان خبر داد.  به گزارش اداره کل امور اج...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: انجام مسئولیت اجتماعی صنایع باید براساس مصوبات شورای اجتماعی استان باشد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در ادامه این شورا با بیان اینکه همزمان با شروع بحران قشر آسیب پذیر زنان و کودکان یکی از دغدغه های اصلی بود، گفت: لذا طرح بازتوانی روحی- اجتماعی ویژه زنان و کو...

ادامه مطلب
 
معاون سیاسی اجتماعی خوزستان خبر داد: تخصیص ۷۵ میلیارد ریال به مسایل اجتماعی مناطق سیل زده

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در جلسه شورای ا جتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با اشاره به حضور همه ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر...

ادامه مطلب
 
مشاور رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: تدوین برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفیت های بومی هر استان خواهد بود

مشاور رییس شورای اجتماعی کشور گفت: برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفبت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان ها تدوین خواهد شد. زهرا عابدینی در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز چهارشنبه (۸...

ادامه مطلب
 
مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور: ضرورت مهارت آموزی مردم در مواقع بحران

مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد، با اشاره به اینکه از بحران به وجود آمده در مناطق سیل زده باید در ج...

ادامه مطلب
 
سیلاب، حاشیه نشینی در خوزستان را افزایش نداده است

مدیرکل اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به بازگشت روستاییان سیل زده به خانه‌های خود، گفت: سیلاب اخیر بر افزایش حاشیه نشینی در استان تأثیر نداشته است. محمدصادق کریمی کیا، افزایش حاشیه نشینی را یکی ا...

ادامه مطلب
توقف
اخبار و رویدادها
تاریخ: 1397/04/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 286 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کریمی کیا خبر داد: اجرای طرح های سه گانه در حوزه آموزش و پرورش

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان از اجرای طرح های سه گانه در حوزه آموزش و پرورش خبر داد.

 

محمد صادق کریمی کیا در جلسه شورای اداری شهرستان ایذه که با حضور معاون فرماندار و سایر دستگاه های اجرایی این شهرستان برگزار شد، گفت: شرایط فرهنگی- اجتماعی ایذه نیازمند تغییر است و اعتبارات استانداری خوزستان تا جایی که بتواند از این شهرستان پشتیبانی و حمایت خواهد کرد.

وی افزود: اگر به دنبال تغییرات ملموس در ایذه هستیم باید مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان سهم خود را از استان طلب کنند. کریمی کیا به پتانسیل های بی بدیل این شهرستان در حوزه دامداری و گردشگری اشاره کرد و گفت: متاسفانه عدم ارائه طرح و ایده از سوی جوانان مانع از جذب اعتبارات قابل قبول در حوزه اشتغال این شهرستان شده و ایذه کمترین اعتبار را جذب کرده است.

مدیر کل امور اجتماعی از مسئولین ایذه خواست جوانان این شهر را آگاه و تشویق به ارائه طرح با توجه به بافت فرهنگی- اجتماعی این شهرستان کنند، تا شاهد رونق اقتصادی، نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.   

در ادامه این جلسه کریمی کیا از اجرای 5 پروژه فرهنگی- اجتماعی در خوزستان و شهرستان ایذه خبر داد و افزود: بمنظور افزایش نشاط اجتماعی، هفته فرهنگی اجتماعی- ورزشی با حضور مدیران ارشد استان، گروه های موسیقی و تئاتر استانی و کشوری، جشنواره غذای محلی، شناسایی جاذبه های گردشگری در پاییز یا زمستان سال جاری در ایذه برگزار خواهد شد.

مدیر کل امور اجتماعی به اجرای طرح " شهر امن من" اشاره کرد و تصریح کرد: در راستای کاهش تیراندازی در مراسم های شادی و عزا این طرح در برخی از شهرستان در حال اجرا است و به زودی در شهرستان ایذه اجرا خواهد شد.

کریمی کیا تاکید کرد: تمام دستگاه های اجرایی شهرستان ایذه باید طرح "شهر امن من" را جدی پیگیری کنند و هر بخشی بتواند به کاهش این طرح کمک کند، از حمایت مالی به دانش آموزان و یا تجهیز مدارس بخش خود برخوردار خواهد شد.

طرح "شهر امن من" سال گذشته بصورت پایلوت در بخش چغامیش شهرستان دزفول انجام شد و هم اکنون در شهرهای حمیدیه و کارون دنبال می شود.

در ادامه این نشست مدیر کل امور اجتماعی استانداری از اجرای طرح های سه گانه در حوزه آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در راستای شعار استاندار خوزستان مبنی بر اینکه "هیچ کودکی به دلیل فقر نباید از تحصیل بازبماند" امسال طرح شناسایی و جذب بازماندگان امسال با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد و از همه بخشداران، دهیاران و سایر دستگاه های مربوطه خواست این کودکان را شناسایی و اسامی را در اختیار فرمانداری ها قرار دهند.  

وی از بورس تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت بعنوان یکی دیگر از طرح های سه گانه در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: استانداری خوزستان از یکهزار دانش آموزان نخبه ای که به دلیل فقر قادر به ادامه تحصیل نیستند،حمایت می کند و در این طرح سهم شهرستان ایذه محفوظ خواهد ماند. کریمی کیا ابراز امیدواری کرد: این میزان با حمایت مردم و برخی از صنایع بزرگ استان افزایش یابد.  

مدیر کل امور اجتماعی در ادامه گفت: بر اساس آمارهای واصله برخی از دختران در مقاطع تحصیلی بنا به دلایلی فرهنگی و یا دوری مسافت قادر به ادامه تحصیل نیستند، برای جلوگیری از موضوع با هماهنگی های صورت گرفته از سوی استاندار با وزیر آموزش و پرورش، آموزش از راه دور از طریق تبلت در دستور کار قرار گرفته است. کریمی کیا اظهار داشت: تمام طرح ها از سوی وزارت کشور تامین اعتبار شده است و با نظارت استانداری در اختیار فرمانداری ها و دستگا های اجرایی قرار خواهد گرفت.

کریمی کیا در ادامه به معضل خودکشی در شهرستان ایذه پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه مدتی است با اخبار ناگواری از اقدام به خودکشی و گاها منجر به مرگ جوانان این شهرستان هستیم که نگران کننده است.

این مقام مسئول،آموزش و مهارت آموزی والدین، معلمان و مدیران مدرسه را یکی از راه های کاهش این پدیده دانست و گفت: در همین راستا اجرای کارگاه های آموزشی بمنظور آگاهی بخشی و نحوه برخورد برای افراد اقدام کننده به خودکشی برای خانواده ها بخصوص زنان و دختران، مدیران و معلمان مدارس برگزار خواهد شد.

در ادامه مدیر کل امور اجتماعی به برگزاری کارگاه های آموزشی مداخله مفید و مثبت در زمینه خودکشی برای روانشناسان، سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و افزود: هفته آینده اولین کارگاهی دو روزه از سوی معاونت بهداشت علوم پزشکی جندی شاپور در شهرستان ایذه برگزار خواهد شد. همچنین آموزش و بازآموزی پزشکان عمومی در مراکز بهداشت و بیمارستان ها، تجهیز و تقویت اورژانس اجتماعی از دیگر اقدامات در زمینه کاهش خودکشی خواهد بود.

در این جلسه مقرر شد کمبود نیروی های انسانی متخصص از سوی شورای اداری استان پیگیری شود.

کریمی کیا از عدم زیرساخت های مناسب ورزشی و تفریحی سخن گفت و  ادامه داد: اعتبارت بسیار خوبی در حوزه ورزش و جوانان از سوی استانداری تامین شده است و مسئولین شهر باید سهم خود را پیگیری و مطالبه کنند. مدیر کل امور اجتماعی تاکید کرد: در صورت نبود امکانت ورزشی همچون استخر، زمین چمن ورزشی و دیگر امکانات تفریحی- ورزشی نباید انتظار نشاط جتماعی در جامعه را داشته باشیم.

وی از مدیران شهرستان ایذه خواست هرگونه کمبود و کاستی را به فرمانداری یا معاونت سیاسی- اجتماعی ارجاع دهند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

کریمی کیا گفت: مسئولین محلی باید از همه ظرفیت ها برای جلوگیری از افکار منفی به سمت خودکشی استفاده کنند تا یاس و ناامیدی در شهر از بین رود و اگر فردی تصمیم به خودکشی گرفت از سوی روحانیون محل، معلمان مدارس و والدین حمایت اجتماعی صورت گیرد. همچنین اطلاعات فرد اقدام کننده توسط شبکه بهداشت و معاونت دانشگاه جندی شاپور ثبت و در اختیار بهزیستی قرار دهند چرا که پنهان بمعنی بازگشت به نقطه بحران و خودکشی دوباره خواهد بود.

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در پایان جلسه تاکید کرد: استانداری از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و اعتبارات قابل قبولی در حوزه های فرهنگی- اجتماعی در اختیار این شهرستان قرار خواهد داد، اما موفقیت در هر پروژه ایی نیازمند عزم جدی مسئولین و مشارکت مردم می باشد.

 

کد: 43006
نویسنده خبر: محبوبه میان آبی
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

دکتر محمد صادق کریمی کیا

 

لینک به دفتر مقام معظم رهبری

لینک به سایت ریاست جمهوری

لینک به پایگاه اطلاع رسانی دولت

SimpleGallery
جستجو تگ ها