درج:    
قابليت ديدن:     ماژول:   
       
  1398/04/29
آخرین اخبار
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: حذف محدودیت کشت موجب رضایتمندی در مناطق سیل زده شده است

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: اعطای مجوز کاشت همه نوع محصولات کشاورزی و حذف محدودیت کشت در سالجاری موجب رضایتمندی و ایجاد اشتغال و تولید در برخی مناطق سیل زده شده است. ...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: خدمات رسانی و بازتوانی سیل زدگان همچنان ادامه دارد

 مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان از ادامه روند بازتوانی سیلزدگان بویژه در حوزه کودکان و زنان خبر داد.  به گزارش اداره کل امور اج...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: انجام مسئولیت اجتماعی صنایع باید براساس مصوبات شورای اجتماعی استان باشد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در ادامه این شورا با بیان اینکه همزمان با شروع بحران قشر آسیب پذیر زنان و کودکان یکی از دغدغه های اصلی بود، گفت: لذا طرح بازتوانی روحی- اجتماعی ویژه زنان و کو...

ادامه مطلب
 
معاون سیاسی اجتماعی خوزستان خبر داد: تخصیص ۷۵ میلیارد ریال به مسایل اجتماعی مناطق سیل زده

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در جلسه شورای ا جتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با اشاره به حضور همه ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر...

ادامه مطلب
 
مشاور رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: تدوین برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفیت های بومی هر استان خواهد بود

مشاور رییس شورای اجتماعی کشور گفت: برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفبت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان ها تدوین خواهد شد. زهرا عابدینی در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز چهارشنبه (۸...

ادامه مطلب
 
مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور: ضرورت مهارت آموزی مردم در مواقع بحران

مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد، با اشاره به اینکه از بحران به وجود آمده در مناطق سیل زده باید در ج...

ادامه مطلب
 
سیلاب، حاشیه نشینی در خوزستان را افزایش نداده است

مدیرکل اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به بازگشت روستاییان سیل زده به خانه‌های خود، گفت: سیلاب اخیر بر افزایش حاشیه نشینی در استان تأثیر نداشته است. محمدصادق کریمی کیا، افزایش حاشیه نشینی را یکی ا...

ادامه مطلب
 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان: سازمان ها در برگزاری مناسبات فرهنگی و مذهبی به تعهدات خود وفادار بمانند

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: وفاداری به تعهدات اخلاقی یکی از ضروریات در برگزاری هر چه بهتر برنامه های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی است و سازمان ها باید به وعده های خود عمل کنند. مح...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان خبر داد: اجرای طرح های بازسازی و بازتوانی اجتماعی بمنظور کاهش آسیب های اجتماعی

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، امروز دوشنبه (۹ اردیبهشت ۱۳۹۸)، در نشست کارگروه زنان که با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان های مردم نهاد استان در سرسرای شهید ر...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا خبر داد: اجرای طرح های سه گانه اجتماعی - فرهنگی ویژه مناطق سیل زده

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان از اجرای طرح های سه گانه اجتماعی- فرهنگی در مناطق سیل زده استان خوزستان خبر داد. مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با بیان اینکه استان خ...

ادامه مطلب
توقف
اخبار و رویدادها
تاریخ: 1396/08/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 75 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه افتتاح شد

مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه افتتاح شد

مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه ، با حضور مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان، معاون اجتماعي بهزيستي استان،فرماندار و امام جمعه شهرستان ايذه صبح امروز (٢٤ آبانماه) افتتاح شد.


مدير كل امور اجتماعي فرهنگي و استانداري خوزستان در كار گروه اجتماعي و فرهنگي كه در سالن جلسات فرمانداري ايذه برگزار شد،گفت:اورژانس اجتماعي ايذه از محل اعتبارات شوراي اجتماعي كشور و با همكاري اداره كل بهزيستي استان با هدف شناسايي، رصد و ارائه خدمات به افراد آسيب پذير راه اندازي شده است.
دكتر محمد صادق كريمي كيا افزود: اورژانس  اجتماعی شهرستان ایذه شامل مرکز مداخله در بحران فردی،خانوادگی واجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی(123) و خدمات سیار اورژانس اجتماعی است که به منظور ارائه خدمات و رسيدگي سریع به وضعيت آسيب ديدگان اجتماعي در زمينه هاي مختلف خشونت، خودكشي،فرار، آزار، طلاق و غيره افتتاح خواهد.


وي با بيان اينكه طلاق، اعتياد، خودكشي، حاشيه نشيني و غيره از جمله آسيب هاي اجتماعي هستند كه در چند دهه اخير سير صعودي داشته اند، افزود:تاكيد مقام معظم رهبري طي دو سال اخير مبني بر مداخله و كنترل آسيب هاي اجتماعي نشان از اهميت موضوع دارد.


مدير كل امور اجتماعي استانداري به اطلس آسيب اجتماعي شهرستان ايذه اشاره كرد و گفت:افت تحصيلي، طلاق، خودكشي و ترك تحصيل از جمله مواردي است كه طي نظر سنجي هاي صورت گرفته در اين شهرستان نياز به مداخله و اقدام عملياتي دارند.گام بعدي افتتاح مركز اورژانس اجتماعي در شهرستان ماهشهر و همچنين گسترش و توسعه اورژانس اجتماعي اهواز است.


كريمي كيا افزود:آسيب هاي اجتماعي موضوعاتي بسيار پيچيده و چند عاملي هستند كه با سبك زندگي قرابت زيادي دارند لذا ورود به آن بايد با دقت و كارشناسي شده صورت گيرد.
وي يكي از مسايل مشكل زا در شهرستان ايذه را عدم حمايت اجتماعي و تنهايي دانست و ادامه داد:همدلي و حمايت خانواده ها از جوانان بسيار مهم است و بايد آموزش هاي لازم در اين زمينه صورت گيرد.
مدير كل امور اجتماعي استانداري بيكاري و عدم اشتغال جوانان را يكي از عوامل اقدام به خودكشي در اين شهرستان عنوان كرد و افزود:همين امر منجر به بروز يأس و نااميدي و همچنين مهاجرت به  مركز استان شده است.

 

اختصاص بودجه جهت آموزش در حوزه کنترل افکار خودكشي در ايذه

كريمي كيا،آموزش را تنها ابزار كنترل و كاهش آسيب در حال حاضر دانست و افزود: پيشگيري و توجه به امر آموزش با تكيه بر "زنان و جوانان" باعث  كاهش بروز آسيب هاي اجتماعي در جامعه خواهد شد.


وي همچنين از اختصاص بودجه جهت آموزش در حوزه خودكشي در ايذه خبر داد و گفت:افكار مرگ يا خودكشي و حتي اقدام به خودكشي در خانواده هايي كه سابقه اين پديده در آنها وجود دارد بايد كنترل شود بنابراين بطور ويژه تحت نظارت و آموزش قرار خواهند گرفت.بودجه اين طرح از محل اعتبارات شوراي اجتماعي كشور تامين خواهد شد.


در اين جلسه مدير كل امور اجتماعي استانداري تاكيد كرد: همه ارگانها و نهاد ها بايد با همدلي و مشاركت نسبت به تغيير فضاي شهرستان ايذه اقدام كنند تا نااميدي و بي تفاوتي اجتماعي از چهره اين شهر و مردمان آن زدوده شود  و جامعه به سمت تعالي و پويايي سوق يابد.


در ادامه اين نشست،گروه تحقيقاتي در حوزه اقدام به خودكشي ماحصل مطالعات و تجربيات خود را در شهرستان دزفول ارائه داد. دكتر معتمد، سرپرست اين تيم تحقيقاتي گفت: جامعه ما در حال پشت سر گذاشتن مراحل جديدي است و در نتيجه با آسيب هاي جديد و ناشناخته روبرو است.

وي يكي از آسيب هاي اجتماعي را انتخاب خودزني و خودكشي دانست و افزود: در اين شرايط فرد به تنهايي توان تحمل مشكلات را ندارد و تنها راه برون رفت و فرار از خود را،خودكشي مي داند.


اين محقق تاكيد كرد: اگر معضلات اجتماعي كنترل نشوند و رشد يابند تبديل به آسيب ديگري خواهند شد. بطور مثال اگر پديده طلاق حل نشود،مي تواند منجر به يكي از پديده هاي خودكشي، نزاع ،قتل و غيره شود.
دكتر معتمد آموزش و تاب آوري اجتماعي در هنگام بروز بحران را مهم تلقي كرد و افزود: براي اينكه تغييرات و جانشيني به آرامي صورت گيرد، نيازمند تقويت فرهنگ شهری و عناصر شهري هستيم.
وي در پايان تاكيد كرد: تحقيقات در برخي استان ها نشان مي دهد با تغيير سبك زندگي مي توان آمار بسياري از معضلات و آسيب هاي اجتماعي را كاهش داد.


بر اساس گزارش معاون اجتماعي بهزيستي استان ،در سال گذشته بالغ بر ١٣هزار مورد تماس با اورژانس اجتماعي ثبت شده است كه بيش از ٣ هزار نفر نياز به حضور فيزيكي مددكاران و مداخله اجتماعي داشته اند.
لازم به ذكر است،در برنامه ششم توسعه نسبت به گسترش كمي و كيفي اورژانس اجتماعي با موافقت دولت مقرر شد ،١٤٠ اورژانس اجتماعي در شهرهاي بالاي ٥٠ هزار نفر جمعيت راه اندازي شود.

کد: 37526
نویسنده خبر: محبوبه میان آبی
 
تصاویر مرتبط
  • مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه افتتاح شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

دکتر محمد صادق کریمی کیا

 

لینک به دفتر مقام معظم رهبری

لینک به سایت ریاست جمهوری

لینک به پایگاه اطلاع رسانی دولت

SimpleGallery
جستجو تگ ها