درج:    
قابليت ديدن:     ماژول:   
       
  1398/02/29
آخرین اخبار
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان خبر داد: اجرای طرح های بازسازی و بازتوانی اجتماعی بمنظور کاهش آسیب های اجتماعی

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، امروز دوشنبه (۹ اردیبهشت ۱۳۹۸)، در نشست کارگروه زنان که با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان های مردم نهاد استان در سرسرای شهید ر...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا خبر داد: اجرای طرح های سه گانه اجتماعی - فرهنگی ویژه مناطق سیل زده

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان از اجرای طرح های سه گانه اجتماعی- فرهنگی در مناطق سیل زده استان خوزستان خبر داد. مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با بیان اینکه استان خ...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: طرح بازتوانی اجتماعی- روحی در مناطق سیل زده اجرا می شود

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان از عملیاتی شدن مقدمات طرح بازتوانی اجتماعی -فرهنگی روستاهای خسارت دیده ناشی از بروز سیل اخیر خبر داد. محمد صادق کریمی‌کیا در نشست شورای هماهنگی مد...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: فاضلاب رها شده در اهواز باید پیش از بازگشایی مدارس جمع آوری شود

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با اشاره به سیل اخیر و تعطیلی مدارس اهواز و برخی از شهرستان های درگیر تاکید کرد: بمنظور حفظ سلامت شهروندان اهوازی بویژه کودکان و دانش آموزان فاضلاب جاری...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: حضور سازمان های مردم نهاد در سیل بی نظیر و چشمگیر است

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: حضور سازمان یافته سازمان مردم نهاد از شروع بحران سیل تاکنون، چشمگیر است و باید قدردان این ظرفیت اجتماعی باشیم.  محمدصادق کریمی کیا گفت...

ادامه مطلب
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان:  عبور از بحران نیازمند انسجام اجتماعی است مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: عبور از بحران نیازمند انسجام اجتماعی است

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در جلسه کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد مدیریت بحران استان که ظهر امروز چهارشنبه (۲۱ فروردین ۱۳۹۸) با حضور معاون وزیر و رییس شورای اجتماعی کشور، ...

ادامه مطلب
 
بازدید سرزده معاون سیاسی اجتماعی استان از خانه سمن های خوزستان

مدیر کل سیاسی و اجتماعی استان بمنظور پیگیری اقدامات انجام شده توسط سازمان های مردم نهاد با هماهنگی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استان، اداره کل امور بانوان و اداره کل مدیریت بحران خوزستان در خصوص سی...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان نسبت به افزایش آمار مغروغین هشدار داد

 مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به پر آبی رودخانه‌های خوزستان و شنای مسافران و شهروندان در این اماکن، گفت: از سال 93 تا سال 95 خوزستان رکورددار مغروقین در کشور بود و آمار مغروقین ...

ادامه مطلب
 
مشاور رئیس سازمان اجتماعی: اجرای مسئولیت اجتماعی نیازمند قانون است

مشاور رئیس سازمان اجتماعی و ناظر عالی طرح های توانمندسازی مناطق حاشیه نشین گفت: مسئولیت اجتماعی از بین رفتنی نیست و اجرای ان نیازمند قانون می باشد.  اردشیر گراوند در حاشیه سمینار مسئولیت های اجت...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: صنایع نباید تعامل با جامعه محلی را نادیده بگیرد

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: هیچ صنعتی نمی تواند در خلا ایجاد شود و تعامل با محیط پیرامونی خود را نادیده بگیرد. محمدصادق کریمی کیا صبح پنجشنبه( ۹ اسفند ماه ۱۳۹۷) در حاشیه دوم...

ادامه مطلب
توقف
اخبار و رویدادها
تاریخ: 1396/08/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 66 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه افتتاح شد

مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه افتتاح شد

مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه ، با حضور مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان، معاون اجتماعي بهزيستي استان،فرماندار و امام جمعه شهرستان ايذه صبح امروز (٢٤ آبانماه) افتتاح شد.


مدير كل امور اجتماعي فرهنگي و استانداري خوزستان در كار گروه اجتماعي و فرهنگي كه در سالن جلسات فرمانداري ايذه برگزار شد،گفت:اورژانس اجتماعي ايذه از محل اعتبارات شوراي اجتماعي كشور و با همكاري اداره كل بهزيستي استان با هدف شناسايي، رصد و ارائه خدمات به افراد آسيب پذير راه اندازي شده است.
دكتر محمد صادق كريمي كيا افزود: اورژانس  اجتماعی شهرستان ایذه شامل مرکز مداخله در بحران فردی،خانوادگی واجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی(123) و خدمات سیار اورژانس اجتماعی است که به منظور ارائه خدمات و رسيدگي سریع به وضعيت آسيب ديدگان اجتماعي در زمينه هاي مختلف خشونت، خودكشي،فرار، آزار، طلاق و غيره افتتاح خواهد.


وي با بيان اينكه طلاق، اعتياد، خودكشي، حاشيه نشيني و غيره از جمله آسيب هاي اجتماعي هستند كه در چند دهه اخير سير صعودي داشته اند، افزود:تاكيد مقام معظم رهبري طي دو سال اخير مبني بر مداخله و كنترل آسيب هاي اجتماعي نشان از اهميت موضوع دارد.


مدير كل امور اجتماعي استانداري به اطلس آسيب اجتماعي شهرستان ايذه اشاره كرد و گفت:افت تحصيلي، طلاق، خودكشي و ترك تحصيل از جمله مواردي است كه طي نظر سنجي هاي صورت گرفته در اين شهرستان نياز به مداخله و اقدام عملياتي دارند.گام بعدي افتتاح مركز اورژانس اجتماعي در شهرستان ماهشهر و همچنين گسترش و توسعه اورژانس اجتماعي اهواز است.


كريمي كيا افزود:آسيب هاي اجتماعي موضوعاتي بسيار پيچيده و چند عاملي هستند كه با سبك زندگي قرابت زيادي دارند لذا ورود به آن بايد با دقت و كارشناسي شده صورت گيرد.
وي يكي از مسايل مشكل زا در شهرستان ايذه را عدم حمايت اجتماعي و تنهايي دانست و ادامه داد:همدلي و حمايت خانواده ها از جوانان بسيار مهم است و بايد آموزش هاي لازم در اين زمينه صورت گيرد.
مدير كل امور اجتماعي استانداري بيكاري و عدم اشتغال جوانان را يكي از عوامل اقدام به خودكشي در اين شهرستان عنوان كرد و افزود:همين امر منجر به بروز يأس و نااميدي و همچنين مهاجرت به  مركز استان شده است.

 

اختصاص بودجه جهت آموزش در حوزه کنترل افکار خودكشي در ايذه

كريمي كيا،آموزش را تنها ابزار كنترل و كاهش آسيب در حال حاضر دانست و افزود: پيشگيري و توجه به امر آموزش با تكيه بر "زنان و جوانان" باعث  كاهش بروز آسيب هاي اجتماعي در جامعه خواهد شد.


وي همچنين از اختصاص بودجه جهت آموزش در حوزه خودكشي در ايذه خبر داد و گفت:افكار مرگ يا خودكشي و حتي اقدام به خودكشي در خانواده هايي كه سابقه اين پديده در آنها وجود دارد بايد كنترل شود بنابراين بطور ويژه تحت نظارت و آموزش قرار خواهند گرفت.بودجه اين طرح از محل اعتبارات شوراي اجتماعي كشور تامين خواهد شد.


در اين جلسه مدير كل امور اجتماعي استانداري تاكيد كرد: همه ارگانها و نهاد ها بايد با همدلي و مشاركت نسبت به تغيير فضاي شهرستان ايذه اقدام كنند تا نااميدي و بي تفاوتي اجتماعي از چهره اين شهر و مردمان آن زدوده شود  و جامعه به سمت تعالي و پويايي سوق يابد.


در ادامه اين نشست،گروه تحقيقاتي در حوزه اقدام به خودكشي ماحصل مطالعات و تجربيات خود را در شهرستان دزفول ارائه داد. دكتر معتمد، سرپرست اين تيم تحقيقاتي گفت: جامعه ما در حال پشت سر گذاشتن مراحل جديدي است و در نتيجه با آسيب هاي جديد و ناشناخته روبرو است.

وي يكي از آسيب هاي اجتماعي را انتخاب خودزني و خودكشي دانست و افزود: در اين شرايط فرد به تنهايي توان تحمل مشكلات را ندارد و تنها راه برون رفت و فرار از خود را،خودكشي مي داند.


اين محقق تاكيد كرد: اگر معضلات اجتماعي كنترل نشوند و رشد يابند تبديل به آسيب ديگري خواهند شد. بطور مثال اگر پديده طلاق حل نشود،مي تواند منجر به يكي از پديده هاي خودكشي، نزاع ،قتل و غيره شود.
دكتر معتمد آموزش و تاب آوري اجتماعي در هنگام بروز بحران را مهم تلقي كرد و افزود: براي اينكه تغييرات و جانشيني به آرامي صورت گيرد، نيازمند تقويت فرهنگ شهری و عناصر شهري هستيم.
وي در پايان تاكيد كرد: تحقيقات در برخي استان ها نشان مي دهد با تغيير سبك زندگي مي توان آمار بسياري از معضلات و آسيب هاي اجتماعي را كاهش داد.


بر اساس گزارش معاون اجتماعي بهزيستي استان ،در سال گذشته بالغ بر ١٣هزار مورد تماس با اورژانس اجتماعي ثبت شده است كه بيش از ٣ هزار نفر نياز به حضور فيزيكي مددكاران و مداخله اجتماعي داشته اند.
لازم به ذكر است،در برنامه ششم توسعه نسبت به گسترش كمي و كيفي اورژانس اجتماعي با موافقت دولت مقرر شد ،١٤٠ اورژانس اجتماعي در شهرهاي بالاي ٥٠ هزار نفر جمعيت راه اندازي شود.

کد: 37526
نویسنده خبر: محبوبه میان آبی
 
تصاویر مرتبط
  • مركز اورژانس اجتماعي شهرستان ايذه افتتاح شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

دکتر محمد صادق کریمی کیا

 

لینک به دفتر مقام معظم رهبری

لینک به سایت ریاست جمهوری

لینک به پایگاه اطلاع رسانی دولت

SimpleGallery
جستجو تگ ها