درج:    
قابليت ديدن:     ماژول:   
       
  1398/06/03
آخرین اخبار
 
جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دولت برگزار شد

  جلسه ستاد برگزاری هفته دولت و گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، و همچنین پاسداشت مقام کارمندان، امروز یکشنبه (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) به ریاست مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزس...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: ایمن سازی سواحل درفول و شوشتر نیازمند اعتبارات استانی است

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: ایمن سازی، گشت ساحلی و پایگاه های فعال غریق نجات شهرستان های دزفول و شوشتر نیازمند اعتبارات استانی است. در دومین کارگروه اجتماعی- فرهنگی، ...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: تخصیص اعتبار به برنامه های فوق العاده در حوزه کتابخوانی

  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از آمادگی این اداره کل در حمایت و تخصیص اعتبار برای برنامه های فوق العاده در حوزه کتابخوانی خبر داد. محمد صادق کریمی کیا، در دومین جلسه انجمن کتابخا...

ادامه مطلب
 
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: حذف محدودیت کشت موجب رضایتمندی در مناطق سیل زده شده است

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: اعطای مجوز کاشت همه نوع محصولات کشاورزی و حذف محدودیت کشت در سالجاری موجب رضایتمندی و ایجاد اشتغال و تولید در برخی مناطق سیل زده شده است. ...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: خدمات رسانی و بازتوانی سیل زدگان همچنان ادامه دارد

 مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان از ادامه روند بازتوانی سیلزدگان بویژه در حوزه کودکان و زنان خبر داد.  به گزارش اداره کل امور اج...

ادامه مطلب
 
کریمی کیا: انجام مسئولیت اجتماعی صنایع باید براساس مصوبات شورای اجتماعی استان باشد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در ادامه این شورا با بیان اینکه همزمان با شروع بحران قشر آسیب پذیر زنان و کودکان یکی از دغدغه های اصلی بود، گفت: لذا طرح بازتوانی روحی- اجتماعی ویژه زنان و کو...

ادامه مطلب
 
معاون سیاسی اجتماعی خوزستان خبر داد: تخصیص ۷۵ میلیارد ریال به مسایل اجتماعی مناطق سیل زده

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در جلسه شورای ا جتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با اشاره به حضور همه ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر...

ادامه مطلب
 
مشاور رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: تدوین برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفیت های بومی هر استان خواهد بود

مشاور رییس شورای اجتماعی کشور گفت: برنامه های اجتماعی متناسب با ظرفبت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان ها تدوین خواهد شد. زهرا عابدینی در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان که صبح امروز چهارشنبه (۸...

ادامه مطلب
 
مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور: ضرورت مهارت آموزی مردم در مواقع بحران

مدیر توسعه سرمایه اجتماعی سازمان اجتماعی کشور در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان که صبح امروز (۸ خرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد، با اشاره به اینکه از بحران به وجود آمده در مناطق سیل زده باید در ج...

ادامه مطلب
 
سیلاب، حاشیه نشینی در خوزستان را افزایش نداده است

مدیرکل اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به بازگشت روستاییان سیل زده به خانه‌های خود، گفت: سیلاب اخیر بر افزایش حاشیه نشینی در استان تأثیر نداشته است. محمدصادق کریمی کیا، افزایش حاشیه نشینی را یکی ا...

ادامه مطلب
توقف
اخبار و رویدادها
تاریخ: 1396/08/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 117 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اطلس آسيب هاي اجتماعي استان خوزستان رونمايي شد

 جلسه شوراي اجتماعي استان امروز يكشنبه  ٧ آبان ماه با حضور استاندار و كليه دستگاههاي ذيربط  برگزار و از اطلس آسيب هاي اجتماعي استان در سالن جلسات حوزه استاندار رونمايي شد.

مدير كل امور اجتماعي استانداري خوزستان اين اطلس را حاصل تلاشهاي مجموعه استانداري و اداره كل بهزيستي استان دانست و گفت: پس از دريافت اطلس آسيب هاي اجتماعي استان توسط وزارت كشور،به دستور دكتر شريعتي و با همكاري اداره كل بهزيستي، اطلس آسيب هاي اجتماعي تمام شهرستان ها با توزيع بيش از  ١٠هزار پرسشنامه در سطح استان تهيه شد. 
دكتر محمد صادق كريمي كيا افزود:پرسشنامه ها با دو رويكرد آماري و نظرسنجي در هر شهرستان درباره آسيب هاي اجتماعي و نهادها توزيع شد.اغلب مردم از دو شاخص اعتياد و طلاق ابراز نگراني كرده اند.همچنين دو مقوله فقر و بيكاري در حوزه نهادها و نابرابري اجتماعي از سوي مردم مطرح شده است.
وي به آمار بالاي طلاق در دو شهرستان اهواز و آبادان اشاره كرد و گفت: در همين راستا طرح مشاوره اجباري  پيش از ازدواج  را در اين دو شهرستان بصورت پايلوت آغاز كرده ايم و در صورت موفقيت در سراسر استان اجرا خواهد شد.
مدير كل امور اجتماعي استان افزود: در برخي شهرستان ها خودكشي بعنوان دغدغه مردم مطرح شد كه بر اساس اطلاعات كسب شده، برنامه هاي مداخله اجتماعي را براي اين شهرها تدوين كرده ايم و اميدواريم با حمايت وزارت كشور بتوانيم به كنترل و كاهش اين معضل كمك كنيم.
كريمي كيا در ادامه از اطلس آسيب هاي اجتماعي به عنوان نقشه راه براي ورود به حوزه اجتماعي و فرهنگي نام برد و گفت: استفاده از الگوي واحد براي همه شهرها مناسب نيست و بر اساس اطلاعات آماري بدست آمده الويت بندي شاخصهاي هر شهرستان متفاوت خواهد بود.
اين مقام مسئول افزود: علاوه بر سنجش نظرات مردم يك نظر سنجي با مديران دستگاههايي كه به نوعي با معضلات اجتماعي رو به رو هستند هم صورت گرفته است.
مدير كل امور اجتماعي استانداري گفت: بخشي از اطلاعات بدست آمده در اختيار دستگاههاي  هر شهرستان قرار خواهد گرفت و براساس آن برنامه ريزي ها لازم انجام خواهد شد.
كريمي كيا تاكيد كرد: مسايل اجتماعي بسيار حساس هستند و گاهي بازگو كردن آمار باعث شكسته شدن  قبح آن  معضل شده و مي تواند منجر به ترويج آن شود. 
مدير كل امور اجتماعي استانداري 
به طرح ساماندهي كودكان كار و خياباني اشاره كرد و گفت:حضور اين كودكان در سطح شهر زيبنده استان نيست و بايد هر چه سريعتر اين معضل حل شود.
كريمي كيا افزود: ما بايد از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد بيش از پيش در استان استفاده كنيم تا بطور مستقيم پولي در اختيار متكديان قرار نگيرد.
وي از طرح " اهواز شهري عاري از كودكان كار و متكديان" خبر داد و گفت : اين طرح بصورت آزمايشي در اهواز آغاز مي شود و اميدواريم تا پايان سال هيچ كودك كاري در خيابان ها ديده نشود.
وي خاطر نشان كرد: موفقيت اين طرح حمايت همه جانبه دستگاههاي ذي ربط را مي طلبد و هيچ ارگاني نبايد قصور كند.
مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در ادامه به طرح آموزشي-حمايتي اشاره كرد و گفت:توسط اداره كل بهزيستي خوزستان با همكاري اداره كل فني و حرفه اي استان و دانشگاه علوم پزشكي و همچنين سازمان هاي مردم نهاد صورت گرفته و تاكنون توانسته ايم تعدادي از اين كودكان را تحت حمايت قرار دهيم.
كريمي كيا در پايان از تمام ارگانها و سازمانها خواست اعتبارات مورد نياز در مناطق كم برخوردار را از وزارت خانه هاي مربوط به خود دريافت كنند و منتظر جذب اعتبار استانداري از سوي وزارت كشور نباشد و هر دستگاهي سهم استان را واخواهي كند.
به دستور استاندار خوزستان مقرر شد؛ جلسه آينده شوراي اجتماعي استان بصورت محرمانه برگزار شود و اطلاعات هر شهرستان در اختيار ارگانهاي مربوطه قرار گيرد.
لازم به ذكر است، خوزستان بعنوان اولين استان پيشرو در تدوين اطلس آسيب هاي اجتماعي در كل كشور است.
کد: 37100
نویسنده خبر: محبوبه میان آبی
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

دکتر محمد صادق کریمی کیا

 

لینک به دفتر مقام معظم رهبری

لینک به سایت ریاست جمهوری

لینک به پایگاه اطلاع رسانی دولت

SimpleGallery
جستجو تگ ها