“جلسه فوق العاده شورای اطلاع رسانی استان برگزارشد”

جلسه فوق العاده شورای اطلاع رسانی استان برگزارشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری جلسه فوق العاده شورای اطلاع رسانی استان دوشنبه مورخ ۲۸/۴/۱۴۰۰  در خصوص بررسی عملکرد مطبوعات وفضای مجازی،بررسی عملکرد تشکل های مردم نهاد در خصوص لزوم همکاری وتعامل در شرایط فعلی و ارائه پیشنهادات در خصوص نحوه ساماندهی و بهره گیری بهینه از فضای مجازی و تشکل های مردم نهاد با حضور معاون سیاسی و اجتماعی،مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی ،مدیرکل ارشاد اسلامی، نماینده صداوسیما،نماینده سازمان جهاد کشاورزی،نماینده محیط زیست،نماینده سازمان آبفا،نماینده مدیریت بحران،نماینده نیروی انتظامی،نماینده سپاه ولیعصر در سالن معاونت سیاسی اجتماعی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر نجاتی معاون سیاسی اجتماعی ضمن خیرمقدم و تبریک پیشاپیش عید قربان و دهه ولایت اظهار داشت:

شورای اطلاع رسانی بحمدالله یک حرکت خوب و سازنده ایست که در اوایل شروع این شورا روند خوب و رو به رشدی داشته که دستگاههاوسازمانها با همدلی و هم افزایی اطلاعات به روز دستگاه خود را با صحت بالا جهت انتشار به رسانه ها و فضای مجازی انتقال دهند.

نجاتی در ادامه افزود : سازمان های مردم نهاد ظرفیت خوب و بسیار بالایی درجهت انتقال صحیح اخبار در شرایط بحرانی استان دارند که باید با سازماندهی اصولی با نظارت مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی هدایت و راهنمایی شوند.

وی بیان داشت: باید اخبار مهم قبل از انتشار در فضای مجازی از سمت دستگاههای مربوطه اطلاع رسانی شود تا از هر گونه سوء استفاده خبری جلوگیری شود.

معاون سیاسی اجتماعی افزود: به جهت آگاهی عموم مردم از شرایط کنونی درخصوص وضعیت آب و برق مدیران ومعاونین شرکت آب و برق ،جهادکشاورزی و آب و فاضلاب استان هر هفته در گفتگوی ویژه خبریصداوسیما حاضر و نسبت به پاسخگویی مسائل ومشکلات مردم با صداوسیمای استان همکاری نمایند.

در پایان جوروند مدیرکل ارشاد اسلامی گفت: ما باید با همکاری دستگاههای مربوطه مطبوعات و سایت های خبری را رصد تا  از انتشار اخبار کذب و دروغ جلوگیری کرده تا فضای سوءاستفاده برای افراد سودجو بسته شود

24