مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان

آموزش و پرورش می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد یک نظام اجتماعی موفق و منسجم داشته باشد

کریمی کیا گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی که وظیفه تعلیم و تربیت افراد جامعه را برعهده دارد، می تواند با عملکرد درست تاثیر بسزایی در ایجاد یک نظام اجتماعی موفق و منسجم داشته باشد.

 

کریمی کیا گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی که وظیفه تعلیم و تربیت افراد جامعه را برعهده دارد، می تواند با عملکرد درست تاثیر بسزایی در ایجاد یک نظام اجتماعی موفق و منسجم داشته باشد.
«محمد صادق کریمی کیا» در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز اظهار کرد: نظام اجتماعی از ۲ نهاد مهم خانواده و آموزش و پرورش متاثر است که عملکرد نادرست هر کدام ما را با جامعه ای مشکل دار رو به رو می کند.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با بیان اینکه آموزش و پرورش دومین نهادی است که پس از خانواده مسئولیت تعلیم و پرورش افراد جامعه را برعهده دارد افزود: هر گونه اخلال آموزشی در این دوره موجب بروز مشکلات در حوزه اجتماعی در سنین بزرگسالی افراد می شود.
وی در مورد اهمیت آموزش و پرورش و نظام آموزش عالی اضافه کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی که وظیفه تعلیم و تربیت افراد جامعه را برعهده دارد، با عملکرد درست در این زمینه ها می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد یک نظام اجتماعی موفق و منسجم داشته باشد.
وی با اشاره به طرح ملی «نماد» با محوریت غربالگری،‌ پیشگیری و شناسایی دانش آموزان در معرض آسیب توضیح داد: این طرح از معدود طرح هایی است که هم پشتوانه علمی و دانشی و هم قابلیت کاربردی و اجرایی شدن را دارد و سبب توانمندسازی و پیشرفت دانش آموزان می شود.
کریمی کیا طرح نماد را از جمله طرح های تاثیرگذار در رشد افراد در حوزه اجتماعی عنوان کرد و اذعان داشت: شیوه اجرا و کیفیت این طرح، به عملکرد آموزش و پرورش استان در استفاده از ظرفیت و اعتباری که از طریق شورای اجتماعی کشور به این طرح داده شده، بستگی دارد.

وی به نقش آموزش و پرورش و اجرای طرح ملی نماد در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: نهاد خانواده در کنار آموزش و پرورش و اجرای طرح هایی چون «نماد» می تواند در امر کاهش آسیب های رفتاری و تربیتی فرزندان و دانش آموزان موثر باشد.
وی در پایان با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش با تربیت افراد جامعه و دگرگون کردن طرز نگرش آنان می تواند بزرگترین خدمت را به توسعه جوامع داشته باشد ابراز کرد: پایه و اساس توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری، نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده ای است که زیر نظر این نهاد آموزش دیده و رشد کرده است.

346